آرشیو مطالب

نقش طراحی سردر رستوران در جذب مشتری
شهروز اسراریان  1397/11/30 

نقش طراحی سردر رستوران در جذب مشتری

 

تابلو سردرب 1

 

سردر رستوران جزئی از نمای خارجی رستوران می باشد. سردر رستوران به ویژه در مکان هایی که چندین رستوران در اطراف هم قرار گرفته اند می تواند در جلب توجه و جذب مشتری نقش به سزایی داشته باشد. بنابراین سردر رستوران باید به گونه ای باشد که طراحی حرفه ای و ویژه ای داشته باشد و جلب توجه کند.

سردر رستوران باید مهم ترین اطلاعات و ویژگی های مربوط به رستوران را در اختیار مشتری قرار دهد و مشتری با یک نگاه به سردر بتواند از نوع و سبک رستوران آگاهی پیدا کند.

 

تابلو 02

 

سردر در درجه ی اول باید بسیار خوانا و واضح باشد. سردر می تواند از جنس های مختلف مانند چوب، فرفورژه، سنگ، پلاستیک، استیل و ...  تهیه شود. اما انتخاب جنس هم از لحاظ مقاومت و طول عمر و هم از لحاظ روانشناسی و حسی که جنس مورد نظر به مشتری القا می کند بسیار مهم است. به عنوان مثال فلزات در محیط های مرطوب زنگ می زنند و استفاده از سردری از جنس فلز برای محیط های مرطوب مناسب نیست. اندازه و رنگ و نور پردازی سردر نیز از دیگر ویژگی های مهم در طراحی یک سردر خوب و حرفه ای می باشند. سردری که دور نمای خوبی داشته باشد و از فاصله های دور نیز قابل مشاهده باشد در تبلیغ آن رستوران بسیار موثر است. سردری که از دور به طور واضح و خوانا دیده می شود به مکان یابی آن رستوران کمک می کند.

همچنین استفاده از رنگ های خاص موجب جلب توجه مشتری می شود. رنگ سردر می تواند بسته به نوع رستوران آرامش دهنده یا انرژی دهنده باشند. بهتر است برای سردر فست فود ها از رنگ های انرژی و برای سردر رستوران هایی کلاسیک از رنگ های آرامش دهنده استفاده شود. و نور پردازی سردر نیز می تواند ملایم و یا انرژی دهنده باشد. سردر و نمای خارجی رستوران تاثیر زیادی بر نظر اولیه ی مشتریان می گذارند.

 

تابلو 03

 

مشتری هنگامی که هیچ آشنایی با یک رستوران ندارد، با مشاهده ی سردر و نمای خارجی رستوران اطلاعات اولیه درباره ی رستوران، مانند قیمت رستوران، نوع غذای رستوران، نوع دکوراسیون داخلی رستوران، سبک رستوران و ... را قضاوت می کند و تصمیم برای رفتن و یا نرفتن به آن رستوران می گیرد.

پس سردر جز مهم ترین ویژگی ها در جذب مشتری در نگاه اول است و سردر می تواند مشتری را برای ورود به رستوران تشویق کند. بنابراین می توان گفت طراحی و انتخاب سردر مناسب یکی از روش های تبلیغات به حساب می رود.

با مجموعه یوفیتا شما می توانید با جدید ترین روش های افزایش مشتری و افزایش فروش آشنا شوید.


نظرات کاربران
ارسال نظر
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 94 الی 06132920292
  • info@Ufita.ir